Si të shpejt të të hequr qafe të krimbave dhe parazitë të tjera

Në trupin e njeriut mund të parasitize një numër të madh të krimbave. Në kundërshtim me mendimin e përhapur, parazitët janë të lokalizuara jo vetëm brenda zorrët. Gjak ata të përhapur në të gjithë trupin dhe jetojnë në të gjitha institucionet: nga mushkëritë në tru. Edhe krimbat, dimensionet e të cilave nuk i kalon per nje milimeter, të shkaktojë dëm të konsiderueshëm. Por ka lloje të gjatë dhe 18 metra. Ata ikjen e njeriut, të ngacmohet atë të mbeturinave jetën e tij. Rezultati është një sëmundje kronike që nuk mund të tejkalohet.

Pasojat e infektimi (kontaminimi) nuk janë vetëm një mosfunksionim i sistemit të tretjes, por edhe çrregullime nervore, astma, sterilitetin dhe oncological morbis. Prandaj, për të marrë shpëtoj nga krimba menjëherë pas tyre të zbulimit.

Kjo do të ndihmojë për të ruajtur shëndetin dhe të dukshëm në përmirësimin e shëndetit.

krimbat në trup

Mjete popullore – trajtimi pa pilula

Nga të gjitha llojet e krimba ju mund të merrni shpëtoj nga mjete popullore. Ata kanë përparësi mbi trajtimin mjekësor. E tyre përparësitë kryesore:

 • E sigurt efekt në trup.
 • Efikasitet të lartë.
 • Mungesa e efekteve anësore.
 • Numri minimal i kontraindikacionet. Këto përfshijnë vetëm individuale intolerancës të komponentave të caktuara.
 • Përmirësim të përgjithshëm dhe fortifikim të trupit.

Për të arritur një efekt pozitiv, është e rëndësishme që të përdorin mjete popullore në përputhje të rreptë me recetë dhe gjatë gjithë periudhës e rekomanduar.

E vetmja pengesë e këtij trajtimi – është më e qëndrueshme se terapia farmakologjike. Por trajtimi mjete popullore është shumë më e sigurt, sidomos për njerëzit e të cilit trupit është i dobësuar, fëmijët dhe gratë shtatzëna.

Shumë bimë kanë një të theksuar anthelmintic pronave. E tyre të rregullta të përdorni mbyt parazitët. Shpesh në shtëpi njerëzit janë trajtuar me hudhër ose qepë. Këto produkte janë gjithmonë në dispozicion.

Një recetë e thjeshtë mjet nga krimbat – hudhër me qumësht. Përgatitjen e saj ju duhet të imët pres apo FSHIJ në një rende një kokë hudhër me madhësi të mesme. Rezulton që në masë të pour 1 Filxhan qumësht dhe zihen derisa të valë. Të përziera përbërja duhet të merren me stomak bosh 4 herë në ditë për 1 lugë gjelle. Kohëzgjatja e trajtimit është 7-10 ditë.

Përveç kësaj, ajo është e rekomanduar për të përdorur një hudhër enema: 1 grimcuar hudhër karafil, pour 1 Filxhan me ujë dhe çiban. Cool supë në temperaturën e dhomës dhe të zbatojë procedurën dy herë në ditë. Kjo është një e mirë dhe e sigurt mënyrë për të hequr krimbat e zorrëve.

mjete popullore

Një tjetër recetë është e mirë për të bluaj 4 lugë gjelbër arrat, pastaj hedh 1 Filxhan ujë të vluar me kripë dhe për të mbajtur atë për 30 minuta. Pije që rezulton infuzion është e nevojshme për të ditës. Kjo recetë eliminon nematodes dhe tapeworms, por fëmijët nën 12 vjeç nuk janë të përshtatshme.

Duke përdorur mjete popullore për të shëruar, jo vetëm heartworms, por edhe nga tapeworm rritet në një gjatësi prej 12-18 m. kjo do të Ndihmojë tincture e elecampane. Për të marrë atë, grimcuar rrënjë hedh 1 Filxhan ujë të valë dhe infused për 10 orë. Gati supë është përdorur për 5-7 ditë. Ju duhet të pini çdo 3 orë për 2 lugë supë.

Një të thjeshtë dhe efektive recetë që ndihmon të merrni shpëtoj nga krimba të ndryshme – një ditë për të ngrënë vetëm të thata fara kungulli. Ju duhet të pini një minimum të lëngshme. Mbrëmja është marrë një laksativ.

Ka shumë mjete popullore, i përgatitur në bazë të sode, raki, bimëve. Sidomos të njohura anthelmintic tinctures e pelinin, tansy, shegë, yarrow, St. john's wort.

Si të shpëtoj nga krimbat ilaçe

Në qoftë se një person ishte diagnostikuar me krimba, e pastaj të merrni shpëtoj prej tyre shpejt e shpejt dhe krejtësisht do të ndihmojë terapia farmakologjike. Pilula janë të efektshme, por ata janë toksike dhe aplikimi i tyre shpesh shkakton efekte anësore. Ndodh që edhe pas trajtimit, njerëzit të ndjehen të qenët pa qejf, lodhje, fillojnë dhimbje koke, çrregullime të sistemit Qendror nervor, sistemin e tretjes, reaksione alergjike.

Trajtimin e duhur përfshin 3 etapa:

 1. Përgatitore – 3 herë në ditë për të pirë kungull fara e naftës 30 minuta përpara se të hahet, apo të bëjë sorbents. Kjo do të ndihmojë për të pastruar trupin e toksinave, përgatit atë për mjekim të mëtejshëm. Kjo fazë zgjat 5-7 ditë.
 2. Përdorimi i anthelmintic tableta – ata kanë nevojë për të pirë pikërisht sipas skemës së detajuar në udhëzimet.
 3. Restaurimi – në këtë fazë është e rekomanduar për të pirë teas bimor, vitamina, në përputhje me një dietë të ekuilibruar për të promovuar shërim të shpejtë e trupit pas disfatës nga krimba.

Si ju të merrni shpëtoj nga krimbat e zorrëve gjatë shtatzënisë

Nëse një infektimi të krimbave ka qenë të diagnostikuar gjatë shtatzënisë, në procesin e mjekimit, është mirë të bëjë pa tableta. Në tremujorin e parë ata janë rreptësisht e ndaluar, siç janë nivelet e larta të toksicitetit.

Përdorimi i tyre mund të ndikojë negativisht në zhvillimin e fetusit. Në vitet pasuese muajve të shtatzënisë, terapia është e lejuar vetëm me recetë. Mos u përpiqni për të vetë-trajtimin!

Gjatë shtatzënisë është e rëndësishme për të shmangur trajtimin mjekësor drogë, e cila është e rrezikshme për zhvillimin e fetusit. Kjo është arsyeja pse duke marrë pilula pa emërimet mjeku i ndaluar.

pilula për krimbat

Si për të kuruar krimba te fëmijët

Foshnja krimbat janë diagnostikuar shpesh. Fëmijët e organeve janë kryesisht të habitshme roundworms që infektojnë për shkak të mungesës së higjienës. Për të marrë shpëtoj prej tyre në mënyrë të sigurt do të ndihmojë mjete popullore. Shembuj të thjeshtë dhe të efektshme receta:

 • Të japësh fëmijës për të pirë në një stomak bosh 200 ml shtrydhur fllad karrota lëng me shtimin e 1-2 karafil hudhër grimcuar për 2-3 javë.
 • Enema nga vajtje-krimbat është të përzieni 100 gram hudhër, 2 lugë li fara dhe 250 ml ujë. Vlim të gjitha për 20 minuta dhe lëreni të ftohet. Procedura është bërë para se të fle 3 ditë.

Për të trajtuar fëmijët deri në 4 vjet mund të përdoret pezullimi. Ato kanë në organizëm më pak aktive se tableta, duke siguruar një pastrim nga parazitët.

Paralelisht me anthelmintic terapi, është e rëndësishme për të marrë kujdesin e rivendosjes së imunitetin e bebes. Kjo do të ndihmojë vitamina, teas bimor.

Parandalimi

Për të minimizuar rrezikun e folium morrave në të rriturit dhe fëmijët, duhet të përmbahen në rekomandimet e thjeshtë.

Për të mbrojtur veten, është e rëndësishme:

 • gjithmonë vëzhguar higjienë të mirë personale;
 • rregullisht ndryshim të brendshme;
 • tërësisht larë perime, fruta;
 • për të ngrënë, pasi plotë trajtim të ngrohjes;
 • për të pastër ose vlim me ujë para përdorimit;
 • rregullisht japin antiparasitic tableta kafshë;
 • rregullisht për të prerë fëmijët e thonjve, e në kuadër të tyre për të shmangur akumulimin e poshtër.

Një efektiv masë parandaluese do të jetë përdorimi i receta popullore:

parandalimi
 • Në mbrëmje qepë me madhësi të mesme të prerë në 4 copa dhe i hedh 1 Filxhan ujë të vluar. Në mëngjes pini në një stomak bosh këtë infuzion. Procedura përsëritet për 7 ditë, çdo mëngjes.
 • Rregullisht ngrënë qepë dhe hudhër.
 • Të shtoni ushqimit erëza, veçanërisht qimnon, kanellë dhe piper.
 • Shpesh ka turshi fruta dhe perime.

Nëse ju shkatërrojë të gjithë krimbat që janë parazitare në trupin e njeriut, do të jetë në gjendje për të përmirësuar ndjeshëm shëndetin e përgjithshëm, për të marrë shpëtoj nga sëmundjet kronike. Gjëja kryesore për të zgjedhur një ambient të sigurt të automjeteve, duke siguruar efikasitet maksimal. Kur është e mundur, ajo duhet t'u japë përparësi për njerëzit e recetave, por në qoftë se ju doni një rezultat të shpejtë – do të ndihmojë në tableta ose pezullimit.

11.12.2018