Propolis kundër parazitëve

Ndryshe nga mjaltë, propolis është një krejtësisht të ndryshme nga përbërja. Kjo bletë produkt përmban 8 aminoacidet dhe të gjithë listën e mikro - dhe macronutrients të kërkuara nga ana e njeriut. Është e mundur për të përshkruar shumë aspekte pozitive, bazuar në përbërjen e saj, por ne jemi të interesuar në fenoleve — substanca që janë anti helminthic dhe efekt antibakterial.

Në administrimit oral, komponentët e propolis aktiviziruyutsya në trupin e njeriut dhe të fillojnë për të luftuar agjentët e huaj, domethënë patogjene, protozoa dhe krimbat.

Propolis est unik uber bletarisë

Produkti bllokon aftësinë e parazitëve të riprodhojnë dhe tregon ato në një mënyrë fiziologjike nga traktit të tretjes. Rrit efektin e mungesës së shkatërrimit efekte në microflora zorrëve, kështu që personi nuk është i rrezikshëm goiter.

Në sajë të shenjtorëve të ditëve të vërtetë, në procesin e shërimit ndodh shumë më shpejt. Plus përmirësuar funksionin e sistemit imunitar.

Besohet se propolis përdoret kundër parazitëve dhe kërpudhave, krijon në zorrët e njeriut-mbrojtje të veçantë nga ri-infeksion për vitin e 10 muaj.

Si të aplikoni propolis?

Në shtëpi mjetet juridike të bazuara në bee produkt është përdorur më mirë për të luftuar Giardia dhe toxoplasmosis është një protozoa. Ekspertët ishin në gjendje për të provuar efektivitetin e propolis kundër këtyre parazitëve 100%.

Megjithatë, në prani të tjera të diagnostikimit, për shembull, zorrëve nematodes, për të braktisur çudi të drogës nuk është e nevojshme. Në folklorike të mjekësisë, në këtë ditë të ruajtur recetave, me një aktivitet të veçantë të krimbave. E tyre i konsiderojnë në mënyrë të detajuar në tabelën.

Receta Skema e trajtimit
KURË PËR PROTOZOA. Amebë, Giardia dhe toxoplasmosis është mjaft shpejt shkatërruar me tincture në bazë të propolis. Për të përgatitur atë, ju duhet të grirë bee produkte në sasi të një lugë çaji për të pour 100 ml vodka. Të ardhmen e drogës është vënë në hije dhe të insistojnë 2 javë, herë pas here lëkundje. Gati infuzion tendosje dhe merrni ½ lugë çaji 3 herë në ditë para ngrënies. Gjatë 14 ditëve.
KURUAR NGA ENTEROBIASIS, ASCARIASIS, DHE OPISTHORCHIASIS. Kështu, për të luftuar roundworm dhe opisthorchis duhet të marrë 100 gram propolis dhe e vënë atë në dysheme litër kavanoz qelqi. Pastaj derdh përmbajtjen e tank me alkool në shishe dhe tape fort. Drogës insistojnë 72 orë në errësirë të plotë.Produkti përfundimtar nuk kërkon lodhje, sepse sa më gjatë të alkoolit do të jetë në kontakt me propolis, aq më shpejt ajo do të ekstrakt. Marrë 40 pika e tincture, para-dobësuar tyre në një gjysmë gotë me ujë. Kursin e trajtimit është 7 ditë.

Sepse krimbat në trupin e njeriut mund t'i nënshtrohen fazave të ndryshme të zhvillimit të saj, propolis tincture nga krimbat duhet përdorur të paktën dy herë. Për t'ju ndihmuar të heqin qafe e zorrëve krimbat në mënyrë të plotë, të përsërisë trajtimin pas 1-2 javësh në varësi të ciklit të jetës më të fundit.

Fëmijët, shtatzëna dhe lactating gratë përdorimin e drogës në bazë të alkoolit është rreptësisht e ndaluar.

Parandalimi

Propolis kundër parazitëve mund të përdoret jo vetëm kurative, por edhe qëllime parandaluese. Siç u përmend më lart, hetuar produkt i bletarisë përmirëson sistemin e imunitetit të pacientit dhe parandalon më tej infeksion. Prandaj, në paralajmërim urdhër nga helminths, tradicionale shëruesit e sugjerojnë, të paktën një herë në 7 ditë, resorption e një pjese të propolis, madhësia e gozhdë, e gishtin e madh të dorës në një stomak bosh. Parandalimi mund të jetë kryer vazhdimisht në diskrecionin e saj e vetme.

Ne perpetuo potest ferri

Kunderindikacionet

Ndonjëherë përdorimi i propolis mund të jetë e padëshirueshme për një person të caktuar. Të refuzojnë trajtimin duhet të jenë në rastet e mëposhtme:

  • individuale jotolerancës;
  • mosha e një viti;
  • shtatzënisë dhe dhënies së gjirit (nuk është në rrezik për fëmijë alergjik në propolis, mjaltë).

Të tjera të rrepta kufizime apo kontradiksionet vendor marrjen e pajisjeve.

Zbatimi i duhur i propolis ndihmon për të hequr qafe të krimbave dhe për të parandaluar infeksionin me ta. Pas trajtimit, ju duhet të bëni të sigurt për efikasitetin e saj me teste dhe provim nga një parasitologist'.

06.06.2018