Arrat nga krimbat: mit apo realitet?

Në përbërjen e arrës përmban shumë aktive mikroelemente, i cili krijon një efekt shërues. Këto përfshijnë silikonit, fosfor, potas, vitamina b dhe C, selen, acideve yndyrore polyunsaturated, minerale dhe shumë më tepër.

Merrni parasysh vetitë shëruese të arre në tavolinë.

Pronat Mekanizmi i veprimit
ANTI-INFLAMATOR, ANTIBACTERIAL, ANTI-BAKTERIAL Nxit rigjenerimin e mukozës dhe lëkurës, lufton inflamacion, dhe e purulent karakter, do të neutralizoj në pjesët microflora.
CHOLERETIC Ka një efekt terapeutik në sëmundjet e tëmthit.
ANTI HELMINTHES Ka një të fuqishëm anti-parazit pronat kundër më shumë se 100 lloje të parazitëve, duke filluar nga tapeworm Giardia fund.
Më të vlefshme përbërëse e arrës është juglone, që e paqëndrueshme dhe anti-parazit pronave. Për një person kjo është absolutisht jo toksike. Por nën ndikimin e juglone, indet dhe organet janë nxjerrë parazitëve dhe produkteve të mbeturinave.

Si e bën të arre për krimbat?

Nën ndikimin e tij, krimbat e humbin riprodhues dhe kapacitetit të frenohet funksionimin e tyre në Përgjithësi. Ky prishet indeve të krimbave dhe të varfëruar nga glycogen — të gjitha prej të cilave të çojnë të tyre të pashmangshme vdekjen.

Përdorimi i arrës nga parazitët efektive kundër:

Nuces
  • banda e parazitëve;
  • roundworms;
  • mostër;
  • Giardia.

Jo vetëm fruta, por edhe komponentëve të tilla, si gjethet dhe predha të arrat ka gjetur zbatimin e saj në një parasitologist. Për shembull, alcoholate në bazën e gjetheve është sukses luftën e tapeworm.

Ndryshe nga shumë barishte të hidhura, arrat e lejuar për trajtimin e fëmijëve për krimbat. Shijen cilesine e frutave do të bien për simpati e tyre.

Si të aplikoni për parazitë?

Kundër krimbave, fruta e arrës mund të përdoret në formën si më poshtë:

  • hahet e papërpunuar arra;
  • alkooli tincture ose ekstrakt;
  • infuzion;
  • lëng.

TË TRAJTIMIT TË LËNDËS SË PARË ARRA. Para arra janë të "punës" nga një parandalues pika e parë. Ata forcimin e sistemit imunitar dhe për të lehtësuar gjithëpërfshirës për pastrimin e trupit. Por për të prodhuar një efekt të dukshëm, përdorni qëruara arra duhet të jetë rregullisht: Mëngjes, drekë dhe darkë është e rekomanduar për të ngrënë 5-6 kernelit arre. Kursin e trajtimit — 3 ditë.

TINCTURE E ARRE. 4 tbsp arra copëtuar përzier me 1/2 litër alkool, insistojnë në disa javë. Gati tincture duhet të marrë 1-2 tbsp. lugë 3 herë gjatë ditës. Mes dozave të drogës janë të rekomanduara për të marrë një laksativ.

INFUZION TË ARRE. Bluaj në një mulli kafeje disa kernelit e arra, në total ju do të duhet 4 lugë slurry. Hidh një gotë me ujë të valë, për kripë dhe të lënë për të mbush një orë. Përgatitur infuzion të pirë gjatë ditës, të alternuara marrjen e drogës laksativ i veprimit (për shembull, decoction e buckthorn). Kursin e trajtimit për të ndjekur aq kohë sa të gjitha krimba do të dalë nga trupi.

Kjo recetë është mjaft intensive, si në vazhdim të anti helminthic veprimit në trup është një shtesë e relaksimit efekt. Pra, pas përfundimit të trajtimit për të normalizuar funksionimin e sistemit të tretjes me dietë që nuk përfshin mish dhe ushqime të tjera të rënda.

INFUZION I ARRAT (RECETA 2). Përgatitjen e saj ju do të duhet një bulkhead arrë, më parë të thahen në ajër të hapur.

cohors parazitët

2 tbsp. ndarëse derdh një gotë me ujë të valë, të mbuluar për rreth një orë. Për dëbimin nga parazitët ju duhet të pini një Filxhan e gjysmë e infuzionit 2 herë në ditë. Gjatë 14 ditëve. Do të thotë që ju mund të marrë fëmijë, por numri i infusions e nevojshme për të reduktuar dy herë.

ARRE LËNG. Besohet se lëng nga ky frut mund të neutralizoj më shumë se njëqind të ndryshme parazitët. Ai jo vetëm që ka një bazë të fortë vermifuge, por edhe një choleretic dhe efekt laksativ. Lëng të përgatitur nga pjekur fruta, jo kur kernel nuk ka pasur kohë për përfitimin e saj karakteristike për ngurtësinë dhe shell, nuk është formuar në të dendura shell.

Korrur frytet është e larë në ujë të rrjedhshëm dhe të thata, të prerë në feta dhe vendoseni në sterilized kavanoza, duke shtuar çdo shtresë të sheqerit. Bankat e ngushtë të trasha letër dhe të vihet në fund raft të frigoriferit. Sheqer përmirëson nxjerrjes së lëng. Pas disa ditësh fillon të dal lëng, e cila mund të përdoret pa tretur në formë për tërë vitin. Lëng duhet të bëjë një të vogël 3 herë në ditë. Kursin e trajtimit varet nga ashpërsia e parazitare infeksion, por jo më shumë se 21 ditë.

ARRAT NGA GIARDIA. Kjo recetë është e dobishme për pastrimin e mëlçisë dhe zorrëve në Giardia. 100 copa e nuk pjekur frytin e ka të prerë në lagjet, pour 1 litër vodka dhe 800 g mjaltë. Insistojnë do të thotë 14 ditë. Përfunduar tincture është marrë me gojë gjysmë lugë çaji 3 herë në ditë.

ARRAT NGA OPISTHORCHIASIS. Ajo është mjaft e vështirë të diagnozës, mund të kurohet në një parasitologist. Në njerëz, kurë opisthorchiasis përgatitet si vijon: merren barabartë përmasat e një Filxhan me lëng të freskët të beets dhe 79% alkool, për të shtuar që të pres kokën e hudhrës dhe e njëjta numri i ndarëse të një arre. Mjet duhet të insistojnë 3 ditë. Marrë tbsp.lugë 3 herë në ditë.

Kunderindikacionet

Pavarësisht nga fakti që arrat janë në të vërtetë produkte të sigurta, vendosjen e tyre mund të jetë i kundërindikuar në gastrit dhe ulcerat gastrike, pankreasit, cerozë e mëlçisë dhe janë tepër i ndjeshëm për arra, e cila është mjaft e rrallë.

Mendimin e mjekut-parasitologist

Të gjitha parasitologist referohen mjekësi alternative me skepticizëm, përkundër faktit se vermifuge efekt në përdorimin e mjete popullore nuk është e përjashtuar, si në rastin e arra.

NË NUCIS SUCUS
Por, pasi që kërkimet shkencore në këtë çështje nuk ka qenë doza e rekomanduar dhe frekuenca e marrjes së drogave në bazë të arra mund të jetë në pyetje.

Arrat janë të mira si një tonik dhe antioksiduese, e cila ndihmon për të rregulluar sistemin imunitar dhe të neutralizoj e dëmshme komponimeve të grumbulluar gjatë jetës së parazitëve në indet dhe organet. Prandaj, ata mund të jenë të sigurtë që përfshihet në dietën e përditshme, por sigurisht e de-ngrohja në prag duhet t'i diskutoni me mjekun tuaj.

Popullore ilaç për krimbat është ende popullore në ditët tona. Shumë prej tyre punojnë mjaft efektive kur përdoret me ilaçe. Por vetë-ilaçeve është akoma më mirë të hiqni dorë, si metodat tradicionale, mund të plotësojë konvencionale trajtim, por jo të kalojë në cilësi.

23.05.2018