Fenugreek nga parazitët dhe krimbave: si për të bërë mjet pronat e dobishme për trupin

Farat e fenugreek është një ilaç i fuqishëm për krimbat. Kjo bimë përmban substanca që kanë të theksuar immuno modulating efekt. Studimet klinike kanë konfirmuar faktin se përdorimi i Bada forcuar anti helminthic imunitetit.

Përveç kësaj, Fara fenugreek vrasin bakteret patogjene dhe kërpudhave. Kjo anthelmintic aktive kundër më të parazitëve. Drogës është në gjendje të përballojë të emigrojnë larvat, infective vezë e Pjekur individët e krimba.

Helba një parazitët

Mjet lehtëson jo vetëm shkatërrimin e parazitëve. Me fara Fenugreek të përmirësuar peristaltikės zorrëve dhe të normalizohen sekrecionet e stomakut. Për shkak të kësaj, zhduken dhimbje në bark, diarre dhe të tjera klinike manifestime të helminthiasis. Edhe mjekët thonë se KEQE ndihmon për të hequr nga zorrës së trashë, toksinave, mbetjet e jetësore të veprimtarisë së parazitëve dhe toksina.

Farërat e bimëve mund të përdoren në trajtimin e sëmundjeve të tilla si:
 1. Enterobiasis.
 2. Ascariasis.
 3. Giardiasis.
 4. Toxocariasis.
 5. Opisthorchiasis.
 6. Ajo është gjithashtu e lejuar për të përdorur për trajtimin e helminth infeksionet, të cilat janë shoqëruar me anemi, gastrit, cholelithiasis, ose dysentery. Kur të përziera parasitica incursio nuk është e rekomanduar si biologjikisht aktive shtesë selektiv efektet mbi krimbat.

  Udhëzimet e përdorimit

  Si për të pirë ilaçin? nga farat e fenugreek ajo është e mirë për të përgatitur një decoction. Për këtë ju duhet 1 lugë fondet e hidh 2 gota e pastruar me ujë dhe çiban që rezultojnë supë të ziej për 5-6 minuta. Që rezultojnë nga kjo përzierje duhet të jetë i holluar me 100-200 ml ujë dhe tendosje. Për të marrë infuzion është e rekomanduar 2-3 herë në ditë.

  Një tjetër e me Fara fenugreek është e mundur për të përgatitur medicinale çaj. Për këtë ju duhet 1 lugë fondeve të derdh ujë të valë. Pas kësaj është e nevojshme që të japë të pini një krijoj për 30-40 minuta. Për të marrë këtë ilaç 2-3 herë në ditë.

  Për të bërë qumësht pije, ju do të duhet për të përzierje 1 lugë çaji do të thotë me 200-300 ml qumësht. Që rezultojnë nga kjo përzierje duhet zierje për ngrohje të ulët për 2-3 minuta dhe pastaj thahet. Të bëjë të pinë qumësht është e rekomanduar para ngrënies.

  Për të përdorur Shtojce dietetike në bazë të udhëzimeve, duhet të jetë për 21 ditë. Pas kësaj ne kemi nevojë për të marrë një pushim të shkurtër (40-50 ditë). Nëse është e nevojshme, trajtimi mund të përsëritet.

  Nëse medikament është përdorur prophylactically, kohëzgjatja e trajtimit është zvogëluar për 14 ditë, dhe dozë të mbetet i pandryshuar. Për të bërë parandalimin e helminthiasis është e lejuar jo më shumë se 3 herë në vit.

  Ka një numër të kontradiksionet, ndër të cilat ne mund të nxjerrë në pah:
  • Shtatzënia. Komente Parasitologists sugjeron se Farat e fenugreek është shumë e rrezikshme për të marrë në fillim të shtatzënisë. Në afat 3 përdorimin e mjet, por në këtë rast ju keni nevojë për të ulur dozen.
  • Kanceret e gjirit.
  • Adenoma e prostatës.
  • Helby ish Semine est possibile parare medicinam çaj
  • Të varfër e koagulimit të gjakut.
  • Diarre e etiologji të panjohur.
  • Individuale alergjike të produktit.
  • Fëmijët e moshës së. Mjekimi nuk është administruar për fëmijë deri në 3 vjet.

  Ajo duhet të theksohet se gjatë konsumit të fenugreek mund të marrin pije alkoolike ose sintetike do të thotë parazitët. Përndryshe, personi mund të zhvillojnë toksicitetit apo reaksione alergjike.

  Vlen të përmendet se Farat e fenugreek janë burimi i estrogjenit. Kjo është arsyeja pse njerëzit, e ilaçeve mund rënie të dëshirës seksuale apo për të rritur peshën trupore.

  Pamja e këto efekte të padëshiruara për të ndaluar trajtimin.

  22.05.2018