Mënyra pastrimin e trupit nga parazitët në shtëpi

Sipas që, rreth 90% e popullsisë të mund të zbatojë krimbat. Kjo është me të vërtetë e frikshme. Njerëz disi u përdorur, që krimbat janë vetëm në macet dhe qentë. Për më tepër, çdo të ndërgjegjshëm pronari çon manar tuaj për të aap-së, blen një tabletë nga krimbat, e bën atë të vaksinohen. Si e parazitëve të merrni në trupin e njeriut? Kafshët ecin ku ata duan, putrat nuk e larë. Në shtëpi, ata puth dhe të të puth fëmijët, nuk e dinë dhe nuk dinë parazitët. Të gjithë faktorët e rrezikut për helminths.

Të merren me këtë sëmundje nuk është e lehtë. Drogës trajtim kompleks dhe shumë, shumë e dëmshme. Po, dhe për të trajtuar këtë me ngurrim, si dhe të mos e bënte në thellësi analizë të saktë. Në këtë faqe ju do të mësojnë se si për të pastruar trupin nga parazitët në shtëpi duke përdorur mjete popullore.

Remedia Vulgares, ad alvum ish purgandum parazitët

Mjete popullore, për të pastruar zorrë nga parazitët në shtëpi

Këto metoda e pastron zorrët nga parazitet dhe efektive për njerëzit e të gjitha moshave:

 • 80 ml mirë cognac dhe 80 ml vaj pluhur (fëmijët nën 5 vjeç prej 20 ml, 10 në 40, nga 15 deri në 60 ml) të pinë në një gëlltis. Pse gëlltis? Ajo është shumë e keqe përzierje, të cilat, ndoshta, nuk e pini menjëherë. Një ndjenjë e dehje, stomaku nuk është laksativ dhe nuk ka të lënduar, por të nesërmen, në stol do të jenë të lëngshme. Le të shohim se çfarë ndodh. Nuk ka rëndësi se sa e vështirë por e procedurës pastrimin e trupit nga parazitët që ju duhet për të kryer 3 herë në 1 herë në ditë gjatë natës për të garantuar një rezultat të mirë. Më mirë është shtuar në përzierje e kos, atëherë ajo është e lehtë për të pirë.
 • Në mbrëmje një dritë vegjetarian darkë. Në 2am për të pirë bijve 2 tbsp. lugë raki, të preket e ëmbël çaj 1:1, të rriturit është 3-5 lugë, dhe më shumë. Pas 30-40 minuta, të marrë fëmijët dhe të rriturit 1 2 3 tableta në një snowstorm — një pastrues. E para 2-3 netëve mund të ketë asgjë të largohet, por pastaj e parazitëve do të bien bizele. Pas 5 trajtime një pushim për 10 ditë dhe një tjetër 5 ditë në një rresht për të marrë e raki me çaj të ëmbël dhe një Prapambetje. Pastaj përsëri në një javë. Fakti se gjatë natës, në një stomak bosh, këto parazitë të lënë mëlçisë dhe në vende të tjera në zorrët "të ngrënë", dashuria për të ngrënë sheqer dhe i dehur, kështu disengaged nga muret dhe në zorrë të mbetet i lirë. Prapambetje është duke bërë punën e saj — ata hedhin jashtë. Të kryer këto procedura për pastrimin e parazitëve në shtëpi 1-2 herë në vit, për parandalimin, dhe nëse ndodh diçka e tij të stomakut, dhe me cilësinë e trajtimit.
 • Omnia aromata usi sumus addere et lectus dapibus pasta
 • 25-30% zgjidhje e mjaltë, për të pirë në një stomak bosh, është një forta alkaline dhe anti parazitare agjent. Pini në natë për disa ditë, pastaj të bëjë atë në mënyrë periodike. Contraindication për të pastruar nga parazitët kjo sëmundje është diabeti.
 • 3% peroksid hidrogjeni duke filluar nga 5, 10 ose më shumë pika në 200 ml ujë, pije në një stomak bosh, ai vret të gjithë këtë të keqe që jeton vetëm në një acid të mesme dhe në alkaline vdes.
 • Një nga më të efektshme dhe të provuar mjete popullore për krimbat e parazitëve është si vijon: gjatë ditës për të ngrënë 10 karafil të hudhër, i shtrydhur ngrohja e qumështit. Dhe më shumë se çdo gjë në këtë ditë nuk është. Pas 2 orëve që ju duhet të marrë një laksativ. Për ata që janë të ndjeshme ndaj erë të hudhrës kur ju përdorni këtë metodë pastrimin e trupit nga parazitët në shtëpi fetë, ju mund të shkërmoqet up, të vënë një copë bukë dhe gëlltitje.
 • Kur të infektuar nga helminths e vogla të tipit pinworms duke përdorur karrota; ajo duhet të jetë rubbed në rende, shtrydh lëng, përzihen me mjaltë dhe 1 lugë çaji i vajit të peshkut dhe të marrë në një stomak bosh në mëngjes dhe mbrëmje, për 1 lugë gjelle.
 • Peel të agrumeve: portokall, limon, tangerines, grejpfrut, Pamela, së bashku me mish të bardhë, ka një alkaline reagimit dhe pengon aktivitetin e të gjitha mikroorganizmat dhe helminths. Prandaj, të freskëta ose të thata të zhvishem fruta agrume përtyp tërësisht këtë popullore mjet për pastrimin e trupit nga parazitët në stomak bosh dhe të fillojnë të hahet jo më herët se 1 orë. Ju mund të kaloni zhvishem përmes blender.
 • Shtypur në pluhur 2-3 kokrra limon dhe gëlltitur me ujë të ngrohtë, të marrë 2-3 herë në ditë për 30 minuta para ngrënies.
Produktet Omnes de cucurbita spermë sunt bene tolerari ab aegris

Si tjetër për të pastruar trupin nga parazitët mjete popullore në shtëpi

Në vijim janë disa recetave më shumë, si për të pastruar trupin nga parazitët:

 • Bluaj zhvishem, tul dhe fara e një limon, lëreni për 2 orë në 1 Gotë ujë me 1 lugë çaji mjaltë. Tendosje dhe e shtypit, kanë një gjumit. Një decoction nga fruti është treguar gjithashtu për parazitët në zorrë: 1 limoni në një gotë me ujë, vlim 5 minuta dhe pije në një stomak bosh.
 • E mrekullueshme spice — karafil. Pavarësisht nga fakti se ajo ka anti-inflamator dhe analgjezik pronat, kjo bimë është shumë efektiv kundër parazitëve. Është e njohur se pjesë aktive e karafil është eugenol është një i fuqishëm anti-parazit ilaç që mbyt parazitët në zorrë, mikrobet dhe kërpudhave.
 • Një mjet shumë i fuqishëm për pastrimin nga parazitët dhe kërpudhave është shafran. Ajo ka qenë prej kohësh i njohur si një bazë e fortë anti-helminth mjet, përditësimin dhe pastrimin e gjakut, në përmirësimin e funksionit të organeve gjenitale femërore, mëlçisë dhe shpretkës. Për më tepër, edhe kur shtohen në sasi të vogla të tjera erëza, ajo rrit e tyre anti-parazit pronave.

Të gjitha aromat më të mira që kemi përdorur për të shtuar një shumëllojshmëri të pjatave dhe pasta, që është e drejtë. Por specialistët e Moskës vegjetarian shoqëria ka zhvilluar receta ku erëza dhe një tjetër komponent të shërimit të ushqimit — flaxseed, përmban të vlefshme omega-3 yndyrna janë zemra e ngrënies. Në vend të sheqerit këtu ajo është propozuar për të shtuar të bimës stevia pluhur. Faleminderit për përfshirjen e përbërësve të këtyre enëve, në fakt, do të thotë, për të pastruar zorrë nga parazitët, të dëmshëm të baktereve dhe kërpudhave.

05.05.2018