Neni

 • Tansy është një mjet efektiv për parazitë. Konsideroni disa nga kryesore e përdor këtë fabrikë nga krimbat.
  01.09.2019
 • Fëmija juaj fle restlessly, shpesh duke qarë natën, combing anusit? Cilat janë shkaqet e krimbave në një fëmijë? Cilat janë simptomat dhe trajtimin e helminthiasis?
  31.07.2019
 • Simptomat e krimbave në të rriturit më shpesh gabimisht komentohen, duke marrë përsipër një organizatë jo-ekzistente sëmundje gastrointestinale. Mjete popullore për të zgjidhur këtë problem.
  23.07.2019
 • Çfarë është gjaku testi tregon praninë e parazitëve? Çfarë teste janë të mundshme? Siç përcaktohet me analizat e gjakut për parazitë? Deshifrimi rezultatet.
  07.07.2019
 • Feces analiza mbi helminth vezë: si ndodhi? Për të gjetur se si për të mbledhur material për analiza se kjo do të kërkojë. Si për të mbledhur material nga foshnjat dhe fëmijët.
  27.06.2019
 • Si në mënyrë efektive për të trajtohet nga krimbat në shtëpi. Le të shqyrtojmë në detaje metodat tradicionale dhe receta për të luftuar helminths.
  08.06.2019
 • Krimbat në fëmijë - fotot e të gjitha llojet, simptomat dhe shkaqet. Ne do të thoni ju në lidhje më të rrezikshme lloje të krimbave te fëmijët. Si për të gjetur ata.
  25.05.2019
 • Kërkim efektive për të kuruar nga krimbat e njerëzve? Detajuar komente dhe ratings do të ndihmojë për të zgjedhur më të mirë të drogës kundër krimbave.
  10.05.2019
 • Parandalimin e parazitëve në njerëzit: pasojat e të qenit "emigrantët e paligjshëm janë" në trupin e njerëzve, burimet e infeksionit. Rregullat e mbrojtjes kundër parazitëve.
  24.04.2019
 • Si për të dini se ju keni krimba? Ka disa shenja që mund të tërthorazi tregojnë për infeksion me helminth vezë.
  29.03.2019
 • Simptomat dhe trajtimin e të krimbat dhe parazitët e njeriut. Simptomat në krimba, komplikimet e infeksionit, dhe se si për të përcaktuar se si të kujdesen për të, për masat parandaluese.
  21.03.2019
 • Çdo krimba që të vendosen në organet e brendshme dhe të hajë nëpër mikroelementet, minerale dhe resurse njerëzore, të quajtur helminths.
  12.03.2019
 • Shenjat e krimbat e njeriut. Si për të përcaktuar praninë e krimbave në trup. Simptomat e të pasurit krimbat. Trajtimi i helminthiasis drogës.
  17.02.2019
 • Krimba te fëmijët është një shpeshta të sëmundjeve në botën moderne. Le të konsiderojmë shkaqet dhe simptomat e kësaj sëmundje.
  11.02.2019
 • Ky artikull do të shqyrtojë simptomat e krimbat e njeriut.
  31.01.2019
 • Me këtë problem, si bot ndoshta do të duhet të përballen çdo prind të dytë.
  19.01.2019
 • Shumë njerëz e dinë se njerëzimi është shumë i ndjeshëm në veprimin e krimba.
  16.01.2019
 • Krimba të ndodhë në njerëzit, si rezultat i depërtimit në organizmin e një parazit multicellular organizmave të ulët, krimba-parazitët ose krimbat.
  12.01.2019
 • Organizata botërore e shëndetësisë (obsh) është zhgënjyese statistikave, sipas të cilit shumica e njerëzve në mbarë botën infektuar nga ata apo të tjerë të parazitëve.
  05.01.2019
 • Krimbat thirrje krimbat nga grupi i krimba që janë parazitare në trupin e njeriut dhe shkaktojnë mosfunksionim të organeve dhe të sistemeve.
  30.12.2018
 • Helminthiasis ose krimb infektimi është infeksion i parazit.
  23.12.2018
 • Në natyrë ka shumë të ndryshme parazitët, që vazhdimisht përpiqen të depërtojnë në trupin e njeriut.
  19.12.2018
 • Në trupin e njeriut mund të parasitize një numër të madh të krimbave.
  11.12.2018
 • Krimbat (worms) është një grup i krimbat e parazitëve që të pushtuar trupin e njeriut dhe të fillojnë të parasitize.
  06.12.2018
 • Askush nuk është i imunizuar nga krimbat, pra, mënyra për të luftuar infeksionet parazitare, ju duhet të dini se çdo person. Mjete popullore e përdorur në shtëpi nga krimbat — metodë më e sigurt për të marrë shpëtoj prej tyre.
  08.06.2018
 • Propolis është një unik bee produkt. Ajo është përdorur shpesh në të mjekësisë popullore, por pak e dinë se me ndihmën e propolis mund të parazitëve të dëbuar nga trupi. Të përpiqemi të kuptojmë se si ajo ndikon në krimba dhe si justifikohet efektivitetin e saj.
  06.06.2018
 • Fara kungulli nga krimbat është një ilaç popullor në të mjekësisë popullore. Ndryshe mjekësore anti-helminthic do të thotë se ato nuk përmbajnë e dëmshme dhe toksike përbërësit, kështu që ju mund t'i përdorë ato, jo vetëm për të rritur por edhe për fëmijë.
  01.06.2018
 • Arrat jo vetëm që është e shijshme dhe ushqyese të trajtuar, por edhe të fuqishme për pastrimin dhe antioxidant. Konsumimi i rregullt i arrat ndihmon në pastrimin e zorrëve nga parazitët.
  23.05.2018
 • Më i famshëm do të thotë të parazitëve ka qenë prej kohësh konsiderohet fenugreek . Farat e kësaj bime janë përdorur gjerësisht në trajtimin e sëmundjeve infektive. E bimëve është e sollën në vendet e CIS nga India dhe Egjipti.
  22.05.2018
 • Krimbat janë në mënyrë tinëzare parazitëve që mund të dëmtojë organeve të ndryshme: mushkëritë, bronke, mëlçia, zemra dhe organe të tjera. Kështu, në qoftë se krimbat janë parazitare në mushkëri, ata nuk tregojnë shenja për shumë vjet derisa e gjeti rastësisht .
  16.05.2018
 • Pelinin në farmakologjisë dhe të mjekësisë tradicionale — e parë me mjet në sëmundjet e mëlçisë, tëmth trakti, fshikëz fshikëz e tëmthit, i varfër tretje. Megjithatë, populli — është edhe një ilaç popullor për krimbat. Çfarë sëmundje parazitare është trajtuar me pelinin?
  12.05.2018
 • Infeksioni i trupit të njeriut të shkaktuara nga prania e parazitëve, janë më të shpeshta se sa duket në shikim të parë. Ata mund të shkaktojë komplikime të rënda shëndetësore si një i rritur dhe një fëmijë.
  10.05.2018
 • Përdorni një metodë të veçantë të pastrimit të parazitëve është e mundur vetëm pas konsultimit me mjekun tuaj. Çdo trajtim i tillë është një barrë për trupin, kështu që është e pamundur për të eksperimentuar në mënyrë spontane, pa përgatitje.
  05.05.2018
 • Anti helminthes drogë në kohën tonë ka shumë. Por lufta me parazitët me anë të mjekësisë tradicionale, nuk e ka humbur rëndësinë e saj sot.
  01.05.2018
 • Sot, ka më shumë se 300 lloje të ndryshme të krimbave. Megjithatë, jo të gjithë prej tyre janë të rrezikshme për njerëzit. Krimbat, pasi brenda, ndikojnë jo vetëm në zorrë por edhe të tjera të rëndësishme organe, përfshirë edhe trurin.
  29.04.2018
 • Parazitët në të njeriut dëmtim të mëlçisë trupin nga brenda. Për një kohë të gjatë, infeksionet parazitare janë dobët të manifestohet, është e vështirë për të kuptuar pse lëkura është e mbuluar me puçrra ose fryma e keqe.
  25.04.2018
 • Enterobiasis te fëmijët është një çrregullim serioz të zorrëve të shkaktuara nga pinworms. Në një tjetër mënyrë është përcaktuar si një sëmundje e duart e pista.
  20.04.2018
 • Ascarids është një familje e krimbat e rrumbullakët lidhur me nematodes që parasitize jo vetëm në zorrë por edhe pothuajse në të gjitha organet. Shpesh sëmundja ndodh si rezultat i mos-pajtueshmërisë ose e pamjaftueshme të higjienës personale.
  18.04.2018
 • Mëlçia është e ndjeshme dhe gjëndër e mirë tank për jetën dhe riprodhimin e parazitëve. Ajo është gjithashtu një kafshatë të shijshme për krimbat si në hepatocyte(qelizat e mëlçisë) përmbajnë shumë lëndë ushqyese.
  14.04.2018
 • Trupi i njeriut është një sistem kompleks. Që nga lindja, ajo përmban një shumëllojshmëri të madh të mikroorganizmave, disa prej të cilave janë të nevojshme për funksionimin e duhur të trupit, ndërsa të tjerët në kundërshtim të ketë një ndikim negativ mbi aktivitetet e tij.
  10.04.2018
 • Në trupin e njeriut është shtëpi për shumë të ulët, krimba, e cila nuk mund të jetë gjithmonë i vënë re nga pronari. Përveç mekanike të dëmtojnë, ata janë helmim të trupit të njeriut me mbeturinat e tyre dhe produktet e kalbjes.
  10.04.2018
 • Si për të diagnostikuar parazitët në njeriun - simptomat, metodat, dhe çfarë duhet të kalojë testet
  01.04.2018
 • Para zbulimit të moderne anti-parazit droga, njerëzit e përdorur për largimin e krimba nga trupi të gjitha llojet e mjete popullore, bazuar mbi bimët mjekësore.
  29.03.2018